24 Nisan 2009 Cuma

23 NİSAN KUTLU OLSUN

Benim adım Ege.10 yaşındayım. 4.sınıfa gidiyorum ve Sinop İstiklal İlköğretim Okulunda okuyorum.

Bu senede 23 Nisan kutlamalarımız havanın çok yağmurlu ve soğuk olması yüzünden ertelendi.Bu işe üzüldüm. 5. sınıflar halkaları ile gösteri yapacaklar ve oyundan sonra Türkiye haritası oluşturacaklar.Bu Türkiye haritasının içinde foklor ekipleri bölgelere göre oyun oynayacaklar.Bende foklor ekibindeyim.Bu sene Karadeniz yöresinin oyununu oynayacağız. Ayrıca bisiklete binmeyi,yüzmeyi ve top oynamayı seviyorum.

Bu bayramda Cankız ablamlar Sinop'a geldiler ve böylece bende bu bloğa yazma fırsatı bularak tayfaya üye olmuş oldum.:D
Hepinizin 23 Nisan'ı kutlu olsun.


Mustafa Ege KABAL


20 Nisan 2009 Pazartesi

Tayfa 23 Nisan'da gemiyi çocuklara devrediyor!

Efendim, malumunuz önümüz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Biz de komple böyle karar aldık, o gün Kolpa Tayfa böyle tekmili birden gemiyi bir arkadaşa devredeceğiz!

Yani 23 Nisan'da bu blog da çocukların olacak! :)

23 Nisan'da tüm bloglar çocukların kampanyası kısaca şöyle bir şey, hani siz de katılın diye ;)

Bu yıl ilk defa uygulanan bir sosyal sorumluluk kampanyasıyla blog yazarları 23 Nisan'da bir günlüğüne hem o günün anlam ve önemini yaşatmak, hem de çocuklara yazma ve paylaşma sevgisini aşılamak için bloglarını çocuklara bırakıyorlar.

imdiden onlarca blogda bu kampanyayla ilgili bannerları ve haberleri bulmak mümkün. Yazarak değil çizerek hatta okuma yazma çağına gelmeyen çocuklar video çekerek bu projede yer alabiliyorlar. Sadece ülkemizde değil yabancı blog yazarlarına da Dünya'da çocuklara armağan edilmiş tek bayram olan 23 Nisan'da aynı etkinliğe katılmaları için çağrıda bulunuluyor.


23 Nisan'da çocuklar "23 NİSAN'DA BU BLOG BENİM" kampanyası dahilinde istedikleri her konuda yazıp çizerek o gün o bloğun sahibi olabilecekler. http://www.23nisanblog.com/ üzerinden projeye katılan tüm blog sitelerini takip etmek ve projeye dahil olmak mümkün.